دوره آموزش بازیگری با متد امیم ترا

شکیب شجره

0
نظر
84
دقیقه
5 از 1 رای

بازیگر به کسی گفته می‌شود که به‌طور حرفه‌ای یک نقش را در یک نمایش، تئاتر، سینما و تلویزیون بازی می‌کند. این اصطلاح بیشتر برای آنان که در نقش بازی می‌کنند به کار می‌رود هرچند که صداپیشه‌ها و بازیگران نقش‌ها در هر برنامه رادیویی نیز ممکن است بازیگر خوانده شوند. بازیگر می‌تواند کار خود را در چهارچوب یک تئاتر، فیلم، مجموعه تلویزیونی یا در حین آموزش دیگر بازیگران انجام دهد.

بازیگری هنری است که در آن بازیگر با استفاده از تکنیک‌ها و حالات حسی خاص، به بازآفرینی یک شخصیت پرداخته می‌شود. این شخصیت توسط نویسندهٔ فیلمنامه نگاشته می‌شود و بازآفرینی مذکور توسط بازیگر و پس از تحلیل کامل فیلمنامه صورت می‌پذیرد. از استادان به نام بازیگری می‌توان از کنستانتین استانیسلاوسکی، لی استراسبرگ، استلا آدلر و سنفورد مایزنر نام برد.

بازیگری پاسخی خلاقه و آکنده از پویایی به محرک‌ها، در شرایط یک زندگی فرضی است که به شیوهٔ زندگی شخصیت و محیط او، زمان و مکانی که در آن زندگی می‌کند به گونه‌ای که افکار و عواطف مورد نظر را به تماشاگر منتقل کند، وفادار است.

سبک های بازیگری

۱ـ سبک ویوپویت

اساس و محور این سبک از بازیگری اکسپرسیونیسم است

۲ـ سبک متد

اساس این سبک از بازیگری رئالیسم است.

بازیگری متد که برخی آن را به بازیگری شیوه دار یا شیوه گرا و بازیگری اسلوب دار ترجمه کرده‌اند روشی از بازیگری است که در اکتورزاستودیو بزرگترین مؤسسه آموزش بازیگری جهان تدریس می‌شود. بازیگرانی چون مارلون براندو، ال پوچینو، داستین هافمن، رابرت دنیرو، مریل استریپ، فی داناوی، وارن بیتی، پل نیومن و بسیاری دیگر از بازیگران مشهور جهان در اکتورزاستدیو آموزش دیده‌اند

درس‌های دوره
1
معرفی
معرفی
رایگان
4 دقیقه
2
درس اول
1
17 دقیقه
3
درس دوم
2
21 دقیقه
4
درس سوم
3
23 دقیقه
5
درس چهارم
4
22 دقیقه
نظرات
شما هم سوال و یا نظر خود را درباره این دوره بنویسید.